Cześć, jestem Kasia i odkąd pamiętam język angielski jest moją pasją.

To przede wszystkim zasługa moich rodziców – to oni zdecydowali, że będę mieć prywatne zajęcia już od drugiej klasy szkoły podstawowej. Do tej pory z uśmiechem wspominam lekcje z panią Anią, która cierpliwie tłumaczyła zawiłości czasów oraz teksty wówczas mojego ulubionego boysband’u – Backstreet Boys. Potem była szkoła językowa i zajęcia z Australijką, liceum i klasa o profilu lingiwstycznym, a ostatecznie studia na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku filologia angielska. Okazało się, że było to spełnienie marzeń – dyktanda z transkrypcji fonetycznej, teorie tłumaczeń, historia literatury angielskiej i amerykańskiej oraz praktyki nauczycielskie w szkołach w ramach ścieżki pedagogicznej. Bywało, że nie spałam po nocach, pisałam esej za esejem, ledwo nadążałam z czytaniem artykułów i opowiadań, ale na zajęcia zawsze szłam z przyjemnością (no, może z małym wyjątkiem – syntax!). Ale swoboda w posługiwaniu się tym językiem, moje nienasycenie angielskim, chęć by był w moim życiu codziennie, moja pasja, miłość i niejedne otwarte drzwi to sprawka corocznych wyjazdów do Wielkiej Brytanii do pracy. Pierwszy wyjazd miał miejsce kilka dni po ostatnim egzaminie maturalnym i tym sposobem każde lato od tamtej pory spędzam za granicą.

3G7A2561

Języka angielskiego uczyłam już na studiach. Jeździłam po całym Szczecinie, pracowałam głównie z dziećmi i młodzieżą, chcąc by tak samo jak ja zainteresowali się angielskimi nazwami części samochodowych, zwierząt z całego świata, różnicami między Past Simple i Present Perfect albo okresami warunkowymi. Staż odbyłam w swoim liceum – niewiele starsza od uczniów co lekcję zmieniałam salę, przenosiłam magnetofon i stosy książek i przyzwyczajałam się, by do swoich dawnych profesorów, zgodnie z ich prośbą, mówić po imieniu. Dzięki zdobytemu w Polsce wykształceniu w Wielkiej Brytanii awansowałam z serwującej „pints of cider” barmanki na EFL CD (English as a Foreign Language Course Director) i tym co lato zajmuję się do tej pory. W Szczecinie pracowałam i pracuję w liceach, zdobywam kwalifikacje (m.in. egzaminator maturalny oraz egzaminator testu ósmoklasisty), szkolę się i nadal pragnę, by coraz więcej osób przekonało się do języka angielskiego. 

Lingually powstało we wrześniu 2019 roku w wyniku rosnącego zainteresowania nauką języka angielskiego i brakiem czasu na realizację zajęć indywidualnych. Moim marzeniem było umożliwić zajęcia jak największej liczbie osób, zachowując przy tym indywidualne podejście do ucznia i możliwie jak najbardziej sprzyjającą nauce atmosferę. 

Przewiń do góry